search
close

Україна на кінець літа накопичила у підземних сховищах 13 млрд кубометрів газу

На кінець серпня Україна накопичила у підземних сховищах 13 млрд кубометрів газу. До початку опалювального сезону необхідно накопичити 19 млрд. Про це повідомив керівник Оператора ГТС України (ОГТСУ) Сергій Макогон в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, до 15 жовтня у сховищах буде приблизно 14,4 млрд кубометрів газу. «З такими запасами реально пройти помірну зиму, оскільки на сьогодні споживання газу значно скоротилося», — пояснює Макогон.

Однак він додає, що продовження війни підвищує ризики нестабільного проходження опалювального сезону, тому були б доцільними додаткові обсяги імпорту. Макогон каже, що транспортні маршрути для імпорту газу з Польщі, Словаччини та Угорщини готові до імпорту 54 млн кубометрів щодоби.

«Сподіваємося, колеги з «Нафтогазу» зможуть скористатися цими можливостями для закупівлі газу», — каже він.

До початку опалювального сезону «Нафтогазу» доручили забезпечити 19 мільярдів кубів газу. Проте, за словами Макогона, досягнути такої мети за півтора місяця майже неможливо.

«Додатково закачати 5 мільярдів кубометрів газу, навіть з огляду на значне збільшення гарантованих потужностей проти минулого року, є дуже складною місією», — зазначив Макогон.

03.09.2022

Читайте також