search
close

Імпорт електроенергії у серпні зріс на 57,6%

У серпні імпорт електроенергії зріс на 57,6% - до 115,6 тис МВт*год. Водночас, експорт впав ще в 4 рази – було поставлено лише 204 МВт*год протягом однієї доби за весь місяць.

Про це йдеться в матеріалі ExPro «Аварійна допомога та комерційний імпорт: підсумки серпня».

Як зазначають в ExPro, протягом останнього місяця літа загальні обсяги імпорту, попри значний дефіцит в енергосистемі, так і не досягли рекордного значення за рік. Наприклад, у лютому було імпортовано найбільше, понад 140 тис МВт*год.

Значно зріс імпорт електроенергії з Польщі – з 800 МВт*год у липні до 9410 МВт*год у серпні. А імпорт зі Словаччини та Молдови зріс на 46% та 47% відповідно.

Також, у серпні було залучено рекордні обсяги аварійної допомоги - особливо наприкінці місяця.

«Наразі аварійна допомога застосовується в умовах дефіциту потужності енергосистеми (ремонтна кампанія на електростанціях + збільшене споживання через спеку) та через обмежену кількість імпорту», - коментували для ExPro в «Укренерго».

Загалом, за серпень було залучено 18 750 МВт*год аварійної допомоги. Рекордний обсяг аварійної допомоги було залучено 22 серпня – 3900 МВт*год. Подекуди обсяги аварійної допомоги перевищували обсяги комерційного імпорту.

Вже у вересні тенденція до зовнішньої торгівлі дещо змінилась. З 3 вересня Україна відновила експорт електроенергії, щодня постачається близько 400 МВт*год (у «денні» години). Загалом, за 3-6 вересня було вже експортовано 1632 МВт*год - до Словаччини та Молдови.

06.09.2023

Читайте також